0%

تور کربلا هوایی و زمینی ( ویژه خرداد ماه )

شروع قیمت از /برای هر نفر
7 شب و 8 روز دانلود پکیج

خدمات تور کربلا

فاصله ی هتل ها تا حرم 5 دقیقه میباشد

به همراه مدیر و مداح مجرب

بلیط رفت برگشت هواپیم

هتل به همراه صبحانه ، ناهار ، شام

اماکن زیارتی | 2 شب نجف 5 شب کربلا | یک روز کاظمین و سامرا | مسجد سهله ، مسجد کوفه ، وادی السلام

ترانسفر فرودگاهی

زیارت از اماکن مقدس


آشنایی با اماکن زیارتی مقدس کربلا

تور کربلا

مرقد مطهر امام حسین (ع) و حضرت ابوالفضل العباس (ع) : مهم‌ترین مقصد زائران در سفر به کربلا، حرم امام حسین (ع) و حضرت ابوالفضل العباس (ع) است که در فاصله‌ی کمی از هم قرار دارند (حدود ۳۰۰ متر) و مسیر بین حرمین را «بین‌الحرمین» می‌نامند.

ساختمان حرم امام حسین در دوره‌های صفوی، عثمانی و قاجار ساخته شده است و روزبه‌روز گسترده‌تر می‌شود. 

حضرت علی اکبر (ع) نیز در پایین پای امام حسین دفن شده و حضرت علی اصغر را نیز روی سینه‌ی امام دفن کرده‌اند.


مقام حضرت مهدی (عج)

تور کربلا

در ورودی کربلا و راه مقام امام صادق (ع)، در سمت چپ نهر حسینیه کنونی، بقعه و مقامی وجود دارد که مقام حضرت مهدی خوانده می‌شود و دارای گنبد بلندی است.

این بقعه به نام و یاد حضرت مهدی (عج) ساخته شده است.


مکانهای زیارتی نجف اشرف 

تور کربلا

زيارت، يكى از سازنده ترين برنامه هاى تربيتى مكتبِ شیعه میباشد  زیارت مکانهای زیارتی عراق و نجف در تور کربلا هم تقدير و احترام به پاكيها و فضيلتها ومجاهدتهاست وهم الهام گرفتن از اولياى دين و پاك ساختن روح و جان در حرم مطهّر معصومين میباشد. باشد که زیارت کربلا و نجف قسمت همه دوستاران ائمه معصومین گردد.


صافى صفا 

مسجدى است كه گفته مى شود امیر مؤمنان علیه السلام در آنجا نماز گزارده و در گوشه اى از آن مدفن یكى از یاران حضرت قرار دارد.


کاظمین یا کاظمیه یکی از محله‌های مقدس شیعیان است که در شمال غربی بغداد و در کرانه غربی رودخانه دجله قرار دارد.اماکن زیارتی کاظمین در کنار زیاتگاه‌های شهرهای مقدس کربلا، نجف، کوفه و سامرا از اهمیت بسیاری برخوردار است و هر سال در ماه‌های محرم و صفر زائران بسیاری از سراسر جهان با تور عراق از این منطقه زیارت می‌کنند. 

دیدنی های کاظمین شیعیان را به این منطقه می‌کشاند. این منطقه به دلیل وجود مرقد دو امام معصوم، امام هفتم شیعیان موسی کاظم علیه‌السلام و امام نهم محمدتقی علیه‌السلام به کاظمین مشهور است. اهمیت این منطقه باعث شده است که برخی آن را شهری مستقل در همسایگی بغداد به‌حساب آورند.

دیدنی‌های کاظمین را اماکن زیارتی و مذهبی تشکیل می‌دهد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به حرم کاظمین، مسجد براثا و مسجد المنطقه اشاره کرد. آرامگاه بعضی از دانشمندان و عالمان دینی شیعه مانند آرامگاه شیخ کلینی، شیخ مفید و خواجه نصیرالدین طوسی هم در این شهر واقع شده است. 

نظرات

نظر خود را اضافه کنید

Your email address will not be published. Required fields are marked *