0%

تور کربلا هوایی و زمینی ( ویژه شهریور ماه )

شروع قیمت از /برای هر نفر
7 شب و 8 روز دانلود پکیج

.

خدمات تور کربلا

اماکن زیارتی | 2 شب نجف 5 شب کربلا | یک روز کاظمین و سامرا | مسجد سهله ، مسجد کوفه ، وادی السلام

بلیط رفت برگشت هواپیم

هتل به همراه صبحانه ، ناهار ، شام

ترانسفر فرودگاهی

زیارت از اماکن مقدس

به همراه مدیر و مداح مجرب

فاصله ی هتل ها تا حرم 5 دقیقه میباشد


آشنایی با اماکن زیارتی مقدس کربلا

تور کربلا

مرقد مطهر امام حسین (ع) و حضرت ابوالفضل العباس (ع) : مهم‌ترین مقصد زائران در سفر به کربلا، حرم امام حسین (ع) و حضرت ابوالفضل العباس (ع) است که در فاصله‌ی کمی از هم قرار دارند (حدود ۳۰۰ متر) و مسیر بین حرمین را «بین‌الحرمین» می‌نامند.

ساختمان حرم امام حسین در دوره‌های صفوی، عثمانی و قاجار ساخته شده است و روزبه‌روز گسترده‌تر می‌شود. 

حضرت علی اکبر (ع) نیز در پایین پای امام حسین دفن شده و حضرت علی اصغر را نیز روی سینه‌ی امام دفن کرده‌اند.


آرامگاه حبیب بن مظاهر اسدی

حبیب ابن مظاهر یکی از یاران امام حسین بود که در ۸۰ سالگی در روز عاشورا به شهادت رسید.

وی در فاصله‌ی ۱۰ متری از ضریح مطهر امام حسین و در رواق جنوب غربی آرام گرفته و برای این شهید والا مقام، ضریح کوچکی ساخته شده است.


قتلگاه

قتلگاه به جایگاهی اطلاق می‌شود که بنا بر روایات، امام حسین (ع) در آن‌جا به شهادت رسیده‌‌اند و بعدا به جایگاه کنونی منتقل و دفن شده‌اند.

قتلگاه در نزدیکی آرامگاه حبیب‌ابن مظاهر قرار دارد.


مقام حضرت مهدی (عج)

تور کربلا

در ورودی کربلا و راه مقام امام صادق (ع)، در سمت چپ نهر حسینیه کنونی، بقعه و مقامی وجود دارد که مقام حضرت مهدی خوانده می‌شود و دارای گنبد بلندی است.

این بقعه به نام و یاد حضرت مهدی (عج) ساخته شده است.


تل زینبیه

در نزدیکی مرقد مطهر امام حسین (ع) تپه‌ای قرار دارد که ارتفاع آن ۵ متر بوده و امروزه روی آن اتاقی ساخته شده و به « تل زینبیه » یا تپه‌ی حضرت زینب شناخته می‌شود.

بنا به روایات مختلف، اینجا تپه‌ای است که حضرت زینب در روز عاشورا به آن‌جا می‌رفته تا آنچه در میدان جنگ رخ می‌دهد را ببیند.


 دو طفلان مسلم

مزار طفلان مسلم در ۳۰ کیلومتری کربلا، در اتوبان کربلا بغداد واقع شده است. این مرقد از آغاز ساخت تاکنون شاهد تغییرات زیادی بوده است.

در ابتدا مزار طفلان مسلم دو قبر بود که در میان باغی قرار داشت. شاه اسماعیل صفوی پس از فتح بغداد، دو گنبد روی مقبره‌ها ساخت که کاشی‌های فیروزه در ساخت آن‌ها استفاده شده است.

در دوران قاجار نیز مزار طفلان مسلم توسعه پیدا کرد و در این دوران برای زائران استراحتگاه‌ها و ایوان‌هایی ساخته شد و توسعه یافت.


مکانهای زیارتی نجف اشرف 

تور کربلا

زيارت، يكى از سازنده ترين برنامه هاى تربيتى مكتبِ شیعه میباشد  زیارت مکانهای زیارتی عراق و نجف در تور کربلا هم تقدير و احترام به پاكيها و فضيلتها ومجاهدتهاست وهم الهام گرفتن از اولياى دين و پاك ساختن روح و جان در حرم مطهّر معصومين میباشد. باشد که زیارت کربلا و نجف قسمت همه دوستاران ائمه معصومین گردد.


مسجد حنانه در نجف

مسجد حَنّانه مسجدی در شهر نجف که طبق نقل‌های تاریخی، زمین آن، دو بار در عزای ائمه (ع) ناله كرده است؛ یك بار در زمان تشییع امیرالمؤمنین (ع) و یك بار نیز بعد از واقعه كربلا.
این مسجد که از مکانهای زیارتی نجف  بشمار میرود در محله حنانه، به فاصله ۲٫۵ کیلومتری از حرم امیرالمؤمنین، در جاده اصلی نجف و کوفه، سمت شمال نجف، و در نزدیکی مرقد کمیل بن زیاد نخعی واقع است.


مقام حضرت زين العابدين عليه السلام در نجف

نزديك “صافي صفا” در نجف اشرف مقام با عظمتي وجود دارد كه از آن به نام مقام امام زين العابدين (ع) نجف ياد مي‌شود.این مکان مقدس که مورد توجه و زیات مسافران تور کربلا هوایی میباشد یکی از مهمترین مکانهای زیارتی نجف میباشد اين مقام به سيد الساجدين (عليه السلام) منسوب شده است چون كه ايشان در اين مكان نماز را در هنگام زيارت جدشان امير مؤمنان (عليه السلام)، بر پا كردند.

مقام امام سجاد در نجف  در محله العماره يكي از چهار محله معروف شهر نجف كه در بيرون از ديوار شهر قديم و در مركز مكاني كه اهالي نجف آن را الثلمه مي‌نامند، واقع است.از بعضي روايات استفاده مي‌شود كه امام زين العابدين عليه‌السلام هرگاه براي زيارت جدشان حضرت علي عليه‌السلام به نجف مي‌آمدند؛ در مكاني اقامت كرده و به نماز و عبادت مشغول مي‌شدند.آرامگاه كميل بن زياد 

آرامگاه كميل بن زياد نخعى را نیز میتوان یکی از اماکن زیارتی نجف دانست که در تور کربلا و نجف به زیارت مشرف میشوید ‏اين آرامگاه در ميان بزرگراه نجف-كوفه قرار گرفته وداراى صحن وسيع و گنبد بزرگى است. او از اصحاب خاص و شیعیان راستین امیرمومنان و فرزندش امام حسن مجتبی بشمار می رود که دعای معروف کمیل را حضرت بر او انشاء فرموده است .


نظرات

نظر خود را اضافه کنید

Your email address will not be published. Required fields are marked *